poznávací výpravy pro SUV 4x4 expedice pro offroad vozy poznávací výpravy se zapůjčenými vozy offroad průvodce
"Off Road Guide je Váš průvodce do míst, kam byste se sami nevydali, přestože toužíte taková místa poznat. Vy a parta lidí, kterou spojuje stejný zájem, tedy netradiční poznávání cizích zemí v terénním voze, pod vedením zkušeného průvodce, to je team, který zvládne všechny překážky!"

NAMIBIE

Facebook

Expedice na míru Transylvánie Winter Tour Saudská Arábie - DAKAR Kanada - Revelstoke Winter Tour Kostarika Gruzie Panamericana Austrálie Namibie - Botswana Ostatní destinace

PŘIHLÁŠKA

KLUBOVÉ SLEVY

Půjčte si mě!

Mám zájem o pravidelné
zasílání aktualit e-mailem
Jméno a příjmení
E-mailová adresa
Telefon
Dotaz
Prosím opište kód
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
 
Vaše e-mailová adresa bude sloužit výhradně k zasílání výše uvedených zpráv. Pokud se budete chtít odhlásit z odběru zpráv, pošlete prázdný mail na adresu jirka.ch@offroadguide.eu a do předmětu napište "ODHLASENI".
 

Právě jsme spustili web www.namibia-experience.com v novém kabátě !!!! Stojí za to, kouknout se alespoň na fotogalerii...

Osobnosti na našich výpravách

Jimmy´s Food

 

Namibie
video
EXPEDICE A VÝPRAVY z pevného kalendáře:

Namibie - celoročně, doporučujeme červen až listopad

Poznávací safari výpravy i offroad safari, letecky se zapůjčenými offroad vozy, s českým průvodcem, který žil v Namibii

termíny:

 • termíny individuálně, na vyžádání / duben - květen nebo září - říjen (min. 12-15 dnů)

 

 

 

Namibie - překrásná země ležící na jihu Afrického kontinentu při západním pobřeží, jedna z mála zemí, kde se snoubí snad všechny typy kraje, který můžete v Africe očekávat, kromě deštného pralesu. Zde můžete zdolat majestátné až 300 m vysoké duny pouště Namib Naukluft, přesunete se po drsném pobřeží Skeleton Coast, přes savanu z níž se postupně vzpínají překrásného hory Damara Landu až po podmaňující kaňony vyschlých řek, plné divoké zvěře jakou jsou lvi, sloni, žirafy. Tam, kde se divoká zvěř, pohybuje volně v přírodě, teprve tam, získáte ten pocit, že jste skutečně nedílnou součástí divočiny, což si Vás zcela podmaní. Je to úplně něco jiného, než Národní parky, kde je zvěř na turisty zvyklá. Dále na sever Vás čeká úchvatná kraji Himba Landu s vodopády Epupa jízda podél hraniční řeky Kunene, s vesnicemi kmene Himbů, jejichž ženy a děti mají do ruda zbarvenou kůži hlinkou. Nakonec navštívíte NP Etosha plný zvěře i šelem, prostě neopakovatelná nádhera. Namibie je jedno z míst, které mi přirostlo nejvíce k srdci.

Více o Namibii na našem webu
www.namibia-experience.com

Namibie 2008 Namibie 2010 Namibie 2011
Fotokniha Namibie 2008 Fotokniha Namibie 2010 Fotokniha Namibie 2011

Mimo tento pevný kalendář, lze poptat expedici ve Vašem termínu do Vámi vybrané destinace.

 


Aktuální nabídka:


Namibia - Adventure trip s terénními vozy

15 dnů pobytu + let

Termíny:

 • termíny individuálně, na vyžádání / duben - květen nebo září - říjen (min. 12-15 dnů)

Tento program je určen pro jednotlivce, dvojice nebo uzavřené skupiny. Pojedete ve skupině 10 osob. Dle vlastního uvážení máte možnost pronájmu terénního vozu jen pro vás jako dvojici nebo se přidat do čtveřice ve společném voze. Vlastní najmuté vozidlo je ideální pro páry, které rádi cestují v menší skupince. Dalším vozem, vás doprovází český průvodcem dříve žijícím v Namibii, nebo místní průvodce s českým tlumočníkem. Táboříme převážně v kempech, 3x i v divočině. Vozy jsou plně vybavené pro kempování, nocleh ve střešních stanech na vozech.

Cena za osobu zahrnuje:

Guided 4x4 self drive tours Kaokoland and Bushmanland - tedy českého průvodce dříve žijícího v Namibii s vozem 4x4, který zároveň zajišťuje i zdravotní pomoc na úrovni záchranáře a místní průvodce. Průvodce jede vlastním speciálně vybaveným vozem GPS, satelitní tel., radiostanice CB, GPS emergency, zdravotnická výbava

V případě, že je skupina menší než 10 účastníků, cena na osobu se adekvátně navyšuje.

Cena na osobu nezahrnuje:

 • leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků cca 22 až 30 tis. Kč
 • pozemní aranžmá, které obsahuje: transfer klimatizovaným mikrobusem (v rámci letištní přepravy), 2x bungalov se snídaní, 9x nocleh v kempu (zpravidla u lodge/resortu - ubytovacího zařízení) + 3x nocleh bush kemp (táboření v divoké přírodě). Dále vstupy do NP: Nye Nye Conservancy, Khaudum National Park, Mahango National Park, Etosha National Park, Sesfontein Conservancy, Namib Naukluft Park, Sossusvlei/Sesriem Park, dále aktivity: Living hunters Museum (Ju'/Hoansi San) - návštěva vesnice Křováků, Ngepi Boat trip (Mahango Park) - plavba loďkou po řece Kavango, které vtéka do slavného Okavaga, Okavango Traditional Village visit - návštěva vesnice domorodců Okavango, Petrified forest - zakamenělý les. Twyfelfontein Rock engravings - skalní malby chráněné UNESCO, Seal Colony (Cape Cross) - kolonie tuleňů, Catamaran Cruise (Walvisbay) - výlet katamaránem za tuleni a pelikány, Uri Dune Trip - přejezd dun NP Namib Naukluft s koncesionářem URI ADEVENTURE, který zajišťuje doprovod 2 vozů koncesionáře, který má oprávněné provádět po dunách a zajištění stravování (plná penze), celkem cca 15.000,- až 20.000,- Kč
 • nájem 4x4 auta dle vlastního výběru (hradí se zvlášť cca 3.500,- až 5.400,- Kč/auto a den, tedy 45.000,- až 75.000,- Kč na posádku, dle typu) dělí se počtem osob ve voze
 • pohonné hmoty cca 10.000,- Kč
 • stravování z vlastních zdrojů zpravidla si každá posádka vaří (pronajatý vůz je v tomto směru plně vybaven) nebo v místních restauracích (pokud jsou k dispozici)
 • cestovní pojištění ( pojištění léčebných výloh - doporučujeme sjednat ) spropitné (místní personál, průvodce, drobné poplatky, parkovné atd.)

Ostatní náklady, cena na osobu je cca 90.000,- až 110.000,- Kč.

Více informací najdete po kliknutí na příslušný odkaz menu na hlavní liště. Informujte se zde.

 

Program Namibia Adventure:

 • 1.den/ Windhoek
 • 2.den/ Tsumkwe
 • 3.den/ NP Khaudum - Křováci, stáda slonů
 • 4.den/ Mahango Game - výlet loďkou - hroši, krokodýlové
 • 5.den/ NP Etosha - Namutoni / velká pětka
 • 6.den/ NP Etosha Okaukuejo / velká pětka
 • 7.den/ Epupa Falls - Himbské kmeny
 • 8.den/ Ongongo prameny
 • 9.den/ Hoanib Rover - pouštní sloni
 • 10.den/ Twyfelfontein
 • 12.den/ Swakopmund
 • 13.den/ Walvis Bay - výlet lodí
 • 14.den/ Přejez dun NP Nabib Naukluft
 • 15.den/ NP Sossusvlei (Sesriem)

Podrobný program: http://www.namibia-experience.com/images/namibia-itinerar-adventure.pdf
 


 
Počítejte s tím, že pro návštěvu Namibie potřebujete vízum a doporučené očkování, proto je dobré plánovat výpravu alespoň 3 měsíce dopředu. Předejdete také zklamání, že vybraný termín je obsazený. V případě, že hodně cestujete a očkování máte, počítejte alespoň 10 dnů na vyřízení víza a můžeme zrealizovat společně Vaše safari s českým průvodce žijícím v Namibii a to dle vybraného typu výpravy...

Poznávací safari výpravy, máme rozdělené a nabízíme dle typu tyto čtyři různé programy:

Adventure

Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální dvoumístné obytné terénní vozy (offroad campery), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Přespávat v těchto vozech budete ve volné přírodě i ve vybavených kempech.

Experience

Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete dvou nebo čtyř místné terénní vozy (offroad pick up), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Přespávat budete v lodge (ubytovacích centrech), které poskytují kvalitní a komfortní ubytování.

Off road

Offroadová poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální dvoumístné obytné terénní vozy (offroad campery), které Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Součástí této výpravy, je tří denní jízda písečnými dunami NP Namib Naukluft. Přespávat v těchto vozech budete ve volné přírodě i ve vybavených

VIP safari

Poznávací výprava po překrásných místech Namibie, kde využijete speciální luxusní vůz 4x4 značky Porsche Cayenne, který Vám umožní vydat se do míst, kam se běžný turista nedostane. Vozidlo řídí zkušený český off road průvodce spolu s místním průvodcem z kmene Damaro. Ubytování budete v luxus. lodge/resortech, které mají exklusivní prostředí. Na přání možná jedna noc BUSH CAMP - táboření v Hoanib River, což umožní zažít pocit, že jste ve skutečné divočině.

Více o Namibii na našem webu
www.namibia-experience.com


 
Nejčastěji využívaný typ výpravy je Namibia ADVENTURE - wild life - poznávací expedice, letecky se zapůjčenými offroad vozy (15 dnů + 2 dny let).

Od písečných cest Bushlandu a NP Khaudum, plavbu po řece Kavango v NP Mahango Game, kde uvidíme hrochy, krokodýly možná i slony, přes NP Etosha Namutoni - Okaukuejo, kde uvidíte velkou pětku (lev, levhart, slon, buvol a nosorožec), od Opuwa, kde začíná Himbaland až na Epupa Falls. Pak přes Hoanib River plnou divoké zvěře a pouštních slonů, na pobřeží, kde uvidíte tuleně a pelikány. Třešničkou na dortu bude přejezd až 300 m vysokých písečných dun pouště NAMIB a dojezd do NP Sossusvlei.

Cena - poplatek za průvodce s vlastním vozem je pro Namibii 24.900,- Kč na osobu při účasti min. 10 osob.

Vaše další náklady zahrnují: letenky, vstupy do NP, přejezd dun NP Namib Naukluft, ubytování - bungalov a camp side, nájem 4x4 auta dle vlastního výběru - cena zapůjčení auta na osobu při 2 osobách ve voze je 26.250,- až 34.500,- Kč. Při 4 osobách ve voze 14.800,- až 20.500,- Kč (vždy dle značky a typu vozu - Nissan nebo Toyota). Cenu celkových nákladů najdete níže.
My vše zařídíme a přeúčtujeme Vám skutečné nálady, v případě, že si chcete vyřídit vše sami, můžete si najmout pouze průvodce a zajištění pozemního aranžmá.
Dále pohonné hmoty, stravování z vlastních zdrojů (cca 10.000,- Kč), zpravidla si každá posádka vaří (pronajatý vůz je v tomto směru plně vybaven) nebo v místních restauracích (pokud jsou k dispozici).


 

Informace

Namibia ADVENTURE - wild life (15 dnů + 2 dny let)
Namibie - Botswana - Zimbabwe - ADVENTURE Trip - wild life (15 dnů + 2 dny let)
Poznávací expedice, letecky se zapůjčenými offroad vozy

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.

Celková cena na osobu od 90.000,- do 110.000,- Kč.

  PŘIHLÁŠKA  

Cena 24.900,- Kč za osobu zahrnuje

 • guide self drive - českého průvodce, který žije v Namibii, zároveň zajišťuje i zdravotní pomoc na úrovni záchranáře a domorodého průvodce. Průvodce jede vlastním speciálně vybaveným vozem GPS, satelitní tel., radiostanice CB, GPS emergency, zdravotnická výbava

Cena nezahrnuje

 • leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků do 30 tis. Kč
 • pozemní aranžmá, které obsahuje: transfer klimatizovaným mikrobusem (v rámci letištní přepravy), 2x bungalov se snídaní, 9x nocleh v kempu (zpravidla u lodge/resortu - ubytovacího zařízení) + 3x nocleh bush kemp (táboření v divoké přírodě). Dále vstupy do NP: Nye Nye Conservancy, Khaudum National Park, Mahango National Park, Etosha National Park, Sesfontein Conservancy, Namib Naukluft Park, Sossusvlei/Sesriem Park, dále aktivity: Living hunters Museum (Ju'/Hoansi San) - návštěva vesnice Křováků, Ngepi Boat trip (Mahango Park) - plavba loďkou po řece Kavango, které vtéka do slavného Okavaga, Okavango Traditional Village visit - návštěva vesnice domorodců Okavango, Petrified forest - zakamenělý les. Twyfelfontein Rock engravings - skalní malby chráněné UNESCO, Seal Colony (Cape Cross) - kolonie tuleňů, Catamaran Cruise (Walvisbay) - výlet katamaránem za tuleni a pelikány, Uri Dune Trip - přejezd dun NP Namib Naukluft s koncesionářem URI ADEVENTURE, který zajišťuje doprovod 2 vozů koncesionáře, který má oprávněné provádět po dunách a zajištění stravování (plná penze), celkem cca 15.000,- až 20.000,- Kč
 • nájem 4x4 auta dle vlastního výběru (hradí se zvlášť cca 3.500,- až 5.400,- Kč/auto a den, tedy 45.000,- až 75.000,- Kč na posádku, dle typu)
 • pohonné hmoty cca 10.000,-Kč
 • stravování z vlastních zdrojů zpravidla si každá posádka vaří (pronajatý vůz je v tomto směru plně vybaven) nebo v místních restauracích (pokud jsou k dispozici)
 • cestovní pojištění ( pojištění léčebných výloh - doporučujeme sjednat ) spropitné (místní personál, průvodce,drobné poplatky parkovné atd.)

Váš průvodce...

Pořadatel: Off Road Guide s.r.o.

Jirka Chramosil "Náčelník" - Off Road Guide je Váš průvodce do míst, kam by jste se sami nevydali, přestože toužíte taková místa poznat. Vy a parta lidí, kterou spojuje stejný zájem, tedy netradiční poznávání cizích zemí v terénním voze, pod vedením zkušeného průvodce, to je team, který zvládne všechny překážky, které Vás mohou překvapit! A víte proč? Protože Váš průvodce je připraven je řešit. Své zkušenosti nasbíral za 27 let, kdy vedl přes 200 offroadových expedic do všech možných koutů světa.
Zajišťuje zdravotní pomoc na úrovni záchranáře. Pod znakem Off Road Expeditions od roku 1997, kdy vedl první výpravy, zorganizoval a vedl desítky offroadových expedic do nejrůznějších zemí. Za 27 let to bylo 200 offroadových výprav (viz články OFF ROAD), kterých se zúčastnilo přes 2900 osob ve více jak 1600 teréňácích, ale i s ATV, SSV nebo na sněžných skútrech. Výpravy vedly do různých destinací - Transylvánie, Bosna, Montenegro, Srbsko, Sardinie a Korsika, do Alpské řeky Tagliamento, Ligurských Alp, Island, Norsko, Finsko, Maroko, Libye, Tunis, Mauretánie, Senegal, Guinea Bisau, Namibie, Botswana, Zimbabwe, Mosambik, Mongolsko, Kuba, Kostarika, Moab / UTAH, Aljaška a šestkrát napříč Austrálií.
Od roku 2013 žil na jihu Afriky v Namibii, kde organizoval především výpravy po jihu Afriky (Namibia, Botswana, Zimbabwe, Mozambik) a připravil expedice do Angoly. Po návratu z Afriky koncem roku 2014 se opět věnuje výpravám a expedicím s terénními vozy v Evropě a především v Africe, Austrálii a Severní a Jižní Americe.
Kontakt: jirka.ch@offroadguide.eu, tel.: +420 602 299 299

 

Ubytování

 • 2x (ubytování bungalov) Lodge - ubytování typu bungalov, restaurace, velmi dobré vybavení
 • 7x (kemp site v lodge) v safari stanech na kempovacích místech v lodge (dobře vybavené, možnost stravování)
 • 2x (jednoduchý kemp) v safari stanech v jednoduše vybavených kempech (pouze sprcha a WC)
 • 3x (Bush kemp - divoký tábor) v safari stanech ve volné přírodě

Doprava

Pronajatými 4x4 auty (Nissan, Toyota) pro 2 - 4 osoby. Auta jsou vybavena kompletním vybavením pro pobyt v přírodě (lednice, grill, plynový vařič, nádobí, zásobník na vodu, atd.). Včetně safari stanů umístěných na střeše vozu, vybavených kompletní ložním prádlem (prostěradlo, polštář, spací pytel).

Spolupracujeme s CK Stella Travel Agency

Zde Vám na požádání zajistí:

 • letenky
 • vízum 1.600,- Kč, multiple 2.100,- Kč
 • cestovní pojištění
 • s předstihem pronájem vozů 4x4

Lodní přeprava vozu

Přestože už 5 let pořádáme off road - safari výpravy v Namibii, vždy jsme si po letecké přepravě půjčovali terénní vozy na místě. Letos se nám podařilo zajistit přepravu vozů z Evropy a tak přicházíme i s nabídkou jízdy se svým teréňákem !

Lodní přeprava vozu - RoRo lodí, tedy trajektem přepravujícím nové automobily, bez pasažérů. Tedy žádný potulující se kontejner po překladištích, ale 100% spolehlivost, jedná se o nizozemskou lodní společnost. Vozidlo je po nalodění vyloženo přímo v cílovém přístavu a to do 21 dnů.

Cena přepravy za vůz SUV (Touareg, MB-ML) se střešním stanem je 1.440 EUR jedna cesta, tedy tam a zpět 75.000,- Kč. Stejnou cenu zaplatíte při zapůjčení vozu Toyota na místě, ale tady jedete svým vozem, kam si dáte své vybavení i osobní věci. Když zvolíte typ off road výpravy na 21 dnů, ušetříte 25.000,- Kč za další půjčovné na 5 dnů.

Za off road vůz (Toyota, LR) se střešním stanem, o celkových rozměrech 2m x 5,8m x 2,5m (tj. 29 m3) je cena 1.812 EUR jedna cesta, tedy tam a zpět 94.300,- Kč. U vozu Hummer H2 o rozměrech 2m x 6m x 2,5m (tj. 30m3) je cena 1.875 EUR jedna cesta, tedy tam a zpět 97.500,- Kč.

Když zvolíte typ off road výpravy na 21 dnů, zaplatíte téměř stejnou cenu při zapůjčení vozu Toyota na místě, ale tady jedete svým vozem, kam si dáte své vybavení i osobní věci.

Přepravu Vám zprostředkujeme, bližší info mailem.

Trasa

Windhoek | NP Khaudam | NP Mahango Game | NP Etosha Namutoni - Okaukuejo | Opuwo | Epupa Falls | Hoanib River | Walvis Bay | poušť Namib | NP Sossusvlei | Windhoek

O destinaci

Namibie - překrásná země ležící na jihu Afrického kontinentu při západním pobřeží, jedna z mála zemí, kde se snoubí snad všechny typy kraje, který můžete v Africe očekávat, kromě deštného pralesu. Zde můžete zdolat majestátné až 300 m vysoké duny pouště Namib Naukluft, přesunete se po drsném pobřeží Skeleton Coast, přes savanu z níž se postupně vzpínají překrásného hory Damara Landu až po podmaňující kaňony vyschlých řek, plné divoké zvěře jakou jsou lvi, sloni, žirafy. Tam, kde se divoká zvěř, pohybuje volně v přírodě, teprve tam, získáte ten pocit, že jste skutečně nedílnou součástí divočiny, což si Vás zcela podmaní. Je to úplně něco jiného, než Národní parky, kde je zvěř na turisty zvyklá. Dále na sever Vás čeká úchvatná kraji Himba Landu s vodopády Epupa jízda podél hraniční řeky Kunene, s vesnicemi kmene Himbů, jejichž ženy a děti mají do ruda zbarvenou kůži hlinkou. Nakonec navštívíte NP Etosha plný zvěře i šelem, prostě neopakovatelná nádhera. Namibie je jedno z míst, které mi přirostlo nejvíce k srdci.

Co uvidíte v Namibii

NP Sossusvlei, NP Naukluft, Damara Land, Pobřeží Koster, Doros kráter, Kaokoland, neopakovatelnou atmosféru v řečišti řeky Hoanib River, kde je divoká zvěř, Himba Land, vodopády Epupa i Ruacana Falls a na konec NP Etosha...

Namibie Adventure

Namibie Experience

Namibie Offroad

Angola

© 2024 Off Road Guide s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.