poznávací výpravy pro SUV 4x4 expedice pro offroad vozy poznávací výpravy se zapůjčenými vozy offroad průvodce
"Off Road Guide je Váš průvodce do míst, kam byste se sami nevydali, přestože toužíte taková místa poznat. Vy a parta lidí, kterou spojuje stejný zájem, tedy netradiční poznávání cizích zemí v terénním voze, pod vedením zkušeného průvodce, to je team, který zvládne všechny překážky!"

MOAB - USA

Facebook

Expedice na míru Transylvánie Winter Tour Saudská Arábie - DAKAR Kanada - Revelstoke Winter Tour Kostarika Gruzie Panamericana Austrálie Namibie - Botswana Ostatní destinace

PŘIHLÁŠKA

KLUBOVÉ SLEVY

Půjčte si mě!

Mám zájem o pravidelné
zasílání aktualit e-mailem
Jméno a příjmení
E-mailová adresa
Telefon
Dotaz
Prosím opište kód
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
 
Vaše e-mailová adresa bude sloužit výhradně k zasílání výše uvedených zpráv. Pokud se budete chtít odhlásit z odběru zpráv, pošlete prázdný mail na adresu jirka.ch@offroadguide.eu a do předmětu napište "ODHLASENI".
 

Právě jsme spustili web www.namibia-experience.com v novém kabátě !!!! Stojí za to, kouknout se alespoň na fotogalerii...

Osobnosti na našich výpravách

Jimmy´s Food

 

Moab - USA
EXPEDICE A VÝPRAVY:

Moab - Utah USA (7 dnů MOAB + 2 dny let , případně + 8 dnů individuální program po NP)
Offroad i poznávací expedice, letecky se zapůjčenými vozy Jeep, s českým průvodcem

termíny:

 • květen a září, pro info volejte tel.: +420 602299299

"Když jsem se v dubnu 2017 vracel z první výpravy do Moabu, byl jsem díky neopakovatelným zážitků jednoznačně rozhodnutý zařadit tuto výpravu do pevného kalendáře a to v několika termínech. Jestli jezdíte rádi v terénu s offroadem, tak to prostě musíte zažít..."

Moab - Utah - offroad výprava do americké offroadového "ELDORADA", kterým bezesporu skály nedaleko městečka MOAB ve státě Utahu jsou. Ve skalách v okolo MOABU jsou desítky kilometrů tras, kdy překonáváte se zapůjčeným vozem Jeep Rubicon, který je na to náležitě upraven, trasy různé obtížnosti. Překonáváte nejen různé skalní prahy, ale mnohdy "šplháte" Jeepem přímo po skalách. Pod dohledem a vedením zkušeného offroad průvodce je to opravdu nezapomenutelný zážitek. Kromě požitku z jízdy umocňuje zážitek i okolní krajina, jejíž nezapomenutelná panoramata jsou jak z knih od Karla Maye, aby také ne, když se nacházíte na území indiánského kmene NAVAHO. V rámci týdne stráveného na trasách v okolí Moabu navštívíme i Národní parky Canyonlands a Arches s proslulými skalními oblouky.

Tuto výpravu lze ve druhém týdnu (8 dnů) individuálně doplnit o poznávání okolních Národní parků, které mají rovněž neopakovatelnou atmosféru. V osobním voze nebo při účasti skupiny v mikrobusu poznáte další NP, malebný Capitol Reef, úžasný a nezapomenutelný Bryce Canyon, zajímavý NP Zion a nakonec i monumentální Grand Canyon, odlet potom z rovněž nezapomenutelného Las Vegas.

Co Vás v Utahu čeká - nedaleko městečka Moab se v prvním týdnu vydáme na podhuštěných pětatřicítkách v zapůjčených vozech JEEP Rubicon Extreme, zdolávat trasy různé obtížnosti jako jsou Gemini Bridges, Chicken Comers, Poison Spider, Seven Mile Rim a nakonec koncem týdne nejtěžší Hell´s Revenge, který má připravená překvapení jako Hell´s Gate nebo Escalator. Celková dálka tras je cca 233 mil, tedy asi 380 km, ale někdy je 30 km na celý den. Po 7 dnech při kterých projedem nejen různé trasy, ale navštívíme i NP Canynolands a NP Arches, můžete buď odletět zpět do ČR nebo využít individuální doplňkový program (8 dnů), kdy navštívíte podle připraveného itineráře NP Capitol Reff, Bryce, Zion, Fire Valey a Grand Canyon, odlet z Las Vegas.

Hell´s revenge


 

Informace

Více včetně mnoha fotografií najde na novém webu www.moabutahoffroad.cz.

 
Moab Utah - USA Poznávací výprava, letecky se zapůjčenými vozy

termíny:

 • květen a září, pro info volejte tel.: +420 602299299

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.

Celkové náklady na osobu cca 75.000,- až 80.000,- Kč + účast. poplatek.

  PŘIHLÁŠKA  

Cena 29.900,- Kč za osobu zahrnuje

 • doprovodný vůz v Moabu - GPS, satelitní tel., radiostanice , GPS emergency, zdravotnická výbava
 • českého průvodce
 • připravený itinerář celé cesty

Cena nezahrnuje

 • pronájem vozu Jeep Rubicon na 7 dnů je 295,- až 345,- USD x cca 23,- Kč (tj. cca 28.000,- Kč na osobu) po celou dobu pobytu
 • letenku 25 - 30.000,- Kč podle zvolené letecké společnosti
 • ubytování v hotelu při příletu a odletu, včetně transferu cca 7.500,- Kč
 • spropitné (místní personál, drobné poplatky parkovné atd.)
 • stravování z vlastních zdrojů nebo v místních restauracích, vstupy NP + PHM cca 10.000,- Kč
 • cestovní pojištění

Váš průvodce...

Pořadatel: Off Road Guide s.r.o.

Jirka Chramosil "Náčelník" - Off Road Guide je Váš průvodce do míst, kam by jste se sami nevydali, přestože toužíte taková místa poznat. Vy a parta lidí, kterou spojuje stejný zájem, tedy netradiční poznávání cizích zemí v terénním voze, pod vedením zkušeného průvodce, to je team, který zvládne všechny překážky, které Vás mohou překvapit! A víte proč? Protože Váš průvodce je připraven je řešit. Své zkušenosti nasbíral za 27 let, kdy vedl přes 200 offroadových expedic do všech možných koutů světa.
Zajišťuje zdravotní pomoc na úrovni záchranáře. Pod znakem Off Road Expeditions od roku 1997, kdy vedl první výpravy, zorganizoval a vedl desítky offroadových expedic do nejrůznějších zemí. Za 27 let to bylo 200 offroadových výprav (viz články OFF ROAD), kterých se zúčastnilo přes 2900 osob ve více jak 1600 teréňácích, ale i s ATV, SSV nebo na sněžných skútrech. Výpravy vedly do různých destinací - Transylvánie, Bosna, Montenegro, Srbsko, Sardinie a Korsika, do Alpské řeky Tagliamento, Ligurských Alp, Island, Norsko, Finsko, Maroko, Libye, Tunis, Mauretánie, Senegal, Guinea Bisau, Namibie, Botswana, Zimbabwe, Mosambik, Mongolsko, Kuba, Kostarika, Moab / UTAH, Aljaška a šestkrát napříč Austrálií.
Od roku 2013 žil na jihu Afriky v Namibii, kde organizoval především výpravy po jihu Afriky (Namibia, Botswana, Zimbabwe, Mozambik) a připravil expedice do Angoly. Po návratu z Afriky koncem roku 2014 se opět věnuje výpravám a expedicím s terénními vozy v Evropě a především v Africe, Austrálii a Severní a Jižní Americe.
Kontakt: jirka.ch@offroadguide.eu, tel.: +420 602 299 299

 

Ubytování

 • 2x ubytování hotel (ubytování typu bungalov), velmi dobré vybavení
 • převážně v kempech v bungalovech (dobře vybavené, možnost stravování)
 • zřídka (jednoduchý kemp) nebo tábor v přírodě

 

Doprava

Pronajatými vozy Jeep CJ nebo Jeep Rubicon Extreme (5-dvéř. kvůli stabilitě), se bude po tripech 4x4 v Moabu. Vozy Jeep Cherokee využijeme další týden pro návštěvu NP.

 

Spolupracujeme s CK Stella Travel Agency

Zde Vám na požádání zajistí:

 • letenky
 • vízum 1.600,- Kč, multiple 2.100,- Kč
 • cestovní pojištění
 • s předstihem pronájem vozů 4x4

 

Trasa

Denver, Moab - jízdy po skalách na trasách: Gemini Bridges, Chicken Comers, Poison Spider Mesa a nakonec koncem týdne nejtěžší Moab Rim. V dalším týdnu navštěpa NP Arces, pak přejezd do Canyon Lands a nakonec směrem na Las Vegas navštívíme NP Bryce Canyon a NP Zion. Zakončení v městě hazardu Las Vegas.

 

O destinaci

Samotný Utah má mezi turisty vyhlášené postavení. Téměř nikde jinde v USA totiž nenajdete na tak malém prostoru tolik národních parků a různých přírodních zajímavostí. Přírodní scenérie jsou zde občas až nadpozemsky krásné a mnohý z turistů se přistihne, že zůstane stát omráčen velkolepostí tohoto přírodního divadla. Barvami hrající skály, rozeklané kaňony, fantaskní kamenné oblouky, to je pouze ochutnávka toho, co všechno může Utah nabídnout.

Co uvidíte v Moabu

Křehké oblouky NP Arches - tento park zdobí přes 2000 kamenných skalních oblouků. Budete zde žasnout nad důmyslností přírody, která dává na odiv svou jedinečnou skalní architekturu. Rudé pískovcové mosty, obří oblouky nejrůznějších tvarů, překrásné průhledy a křehké skalní římsy vypadají jako by vznikly rukou kreativního umělce. K největší atrakci parku - královně skalních bran Delicate Arch vede pětikilometrová trasa se stoupáním. Za návštěvu rozhodně stojí také oblast The Windows Section, kde jsou jednotlivé skalní masivy proděravěny obřími okny a průzory do krajiny.

Národní park Canyonlands - místo kaňonů je tou pravou divočinou pro milovníky pěších výletů. Pouze nepatrná část tohoto parku je dostupná automobilem, takže zde na moc turistů nenarazíte. Trasy vedou labyrintem úzkých roklí v těsné blízkosti bizardních skalních útvarů, dny strží a kotlinami vyrytými řekami Colorado a Green.

Okouzlení rudými věžemi v Národním parku Bryce Canyon - velmi oblíbená je pěší trasa Navajo Loop Trai, která vede do samotného nitra kaňonu a umožňuje si jedinečnou krásu vychutnat z jiného pohledu. Závěr této trasy je korunován nejzajímavějšími skalními věžovitými útvary v Queen Garden. Tento národní park je opravdovým rájem pro fotografy - především díky kontrastům, nádherným scenériím a fascinujícím barvám. Za místo nejhezčího výhledu je považována vyhlídka Bryce Point.

Národní park Zion - živoucí učebnice geologie, dnem rozeklaného kaňonu protéká Panenská řeka -Virgin River, podél jejíhož toku vede osmikilometrová silnice Zion Canyon Scenic Drive. Pro průjezd touto silnicí je potřeba využít místní kyvadlové dopravy (shuttle), ale zároveň si lze beze stresu vychutnat působivé výhledy.

© 2024 Off Road Guide s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.