poznávací výpravy pro SUV 4x4 expedice pro offroad vozy poznávací výpravy se zapůjčenými vozy offroad průvodce
"Off Road Guide je Váš průvodce do míst, kam byste se sami nevydali, přestože toužíte taková místa poznat. Vy a parta lidí, kterou spojuje stejný zájem, tedy netradiční poznávání cizích zemí v terénním voze, pod vedením zkušeného průvodce, to je team, který zvládne všechny překážky!"

ARCHIV EXPEDIC

Facebook

Expedice na míru Transylvánie Winter Tour Saudská Arábie - DAKAR Kanada - Revelstoke Winter Tour Kostarika Gruzie Panamericana Austrálie Namibie - Botswana Ostatní destinace

KLUBOVÉ SLEVY

Půjčte si mě!

Mám zájem o pravidelné
zasílání aktualit e-mailem
Jméno a příjmení
E-mailová adresa
Telefon
Dotaz
Prosím opište kód
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
 
Vaše e-mailová adresa bude sloužit výhradně k zasílání výše uvedených zpráv. Pokud se budete chtít odhlásit z odběru zpráv, pošlete prázdný mail na adresu jirka.ch@offroadguide.eu a do předmětu napište "ODHLASENI".
 

Právě jsme spustili web www.namibia-experience.com v novém kabátě !!!! Stojí za to, kouknout se alespoň na fotogalerii...

Osobnosti na našich výpravách

Jimmy´s Food

 

Archiv expedic

Maroko

(7.4. - 26.4.2012)

Datum Zpráva
25.4. 20:00 hod. - Včera ráno odjela parta z TC směr do Čech a už jsou všichni v pořádku doma. My se ve čtyřech vrátili zpět na duny Erg Chebbi a teď si zde budu užívat 5 dnů dovolené v Náčelnickém stylu - tedy čtyřkolkářskou pohodu v dunách. Právě jsme přijeli ze západu slunce z dun, kde jsme si na hraně 100-metrovky připili rumem Metusalem, prostě T.I.A. - TO JE AFRIKA! Zdar Náča
P.S.: Uvidíme se na srazu 5.5. v Bělé.
24.4. A to je přátelé vše... Posádky se dnes nalodily úspěšně na trajekt, odpluli na Gibraltar a nyní je čeká necelých 3 000 km domů, do České republiky. V uplynulých týdnech jste měli možnost sledovat naše putování po severní Africe, po místech, kam se běžný turista nemá šanci podívat. Posádky urazili (respektive urazí necelých 10 000 km) a zažili různá dobrodružství. Ať už se samotnými obyvateli severní Afriky, tak i s přírodou samotnou. Nechyběly ani vypjaté chvíle, kdy nám Touareg stávkoval. Ale jak jste se mohli dočíst, všechno nakonec dobře dopadlo (jako vždy) a věřím, že účastníci expedice budou na tento trip dlouho vzpomínat, a že pro Vás, kteří jste všechny tyto řádky četli z pohodlí svých domovů, to byl rovněž zážitek. Tímto končí první letošní expedice a my v TouaregClubu se už začínáme připravovat na expedici další - Hardoce Tibles, kterou startujeme 2. 6. Takže se opět máte na co těšit... Zároveň všem děkujeme za příjemné komentáře a podporu... Myšák a Náča.
24.4. 8:00 hod. - Včera jsem se přesunuli přes Casablanku, kde jsme navštívili mešitu Hasana II a zažili opravdový dopravní chaos. Pak jsme se přesunuli dále na sever až do malého rybářského městečka Asilah, odkud právě vyrážíme za pár minut na hranice v Ceutě. Potom přeplutí do Evropy a hurá domů...
22.4. 16:00 hod. - Dnešní odpoledne jsme strávili prohlídkou města Essaouiry a nákupy dárků. V poledne jsme si pochutnali na čerstvých mořských rybách, krevetách, krabech a humrech. Vše bylo ještě živé a připravené přímo před námi na rožni. Nyní se právě dvě auta zahrabala na pláži, kam jsme dojeli na koupání. Ahoooj.
22.4. 16:00 hod. - Dnešní odpoledne jsme strávili prohlídkou města Essaouiry a nákupy dárků. V poledne jsme si pochutnali na čerstvých mořských rybách, krevetách, krabech a humrech. Vše bylo ještě živé a připravené přímo před námi na rožni. Nyní se právě dvě auta zahrabala na pláži, kam jsme dojeli na koupání. Ahoooj.
21.4. 19:00 hod. - Včera jsme naposledy tábořili na divoko v palmové oáze v nádherném kaňonu. Scenérie jako vystřihnutá z Cesty do pravěku nebo z Jurského parku. Teplota byla 32°C. Ráno jsme si přivstali a vyrazili na přesun dlouhý 640 km a míříme do přímořského městečka Essaouira. Všichni jsme ok.
20.4. 14:30 hod. - Dnes ráno v 6:30, půl hodiny po budíčku nás zastihla další písečná bouře. Ani jsme se nenasnídali a vyrazili vpřed. Písek máme úplně všude. Těšíme se už do sprchy. Je 37,5°C a všechno se na nás lepí. Pouštní etapu z Mhamidu do Foum Zguid jsme zvládli za 7hodin. Teď už nás čeká přesun po asfaltu směr Tata. Všichni jsme v pořádku.
19.4. 13:00 hod. - Včera jsme se vydali na dvoudenní pouštní trip kolem alžírské hranice směr Zagora, dlouhou asi 350 km. Zvládlií jsem to v jednom dni. Nyní tankujeme v Zagoře a vyrážíme na jih do Mhamidu a pak na západ do pouště. Všichni jsme ok...
18.4. 00:15 hod. - Bohužel ani tentokrát to neklaplo a Touareg prostě nechtěl jet. Byl zanesený DPF filtr a řídící jednotka motoru opět přešla do nouzového režimu. Vrátili jsme se do autorizovaného servisu, ale tam už bylo zavřeno. A že máme přijet až ráno. Tak jsme zvolili nouzovou variantu a zkusili jsme garážisty. V jednom velmi odvážném servisu nám po několika pokusech chybu vymazali zvláštní diagnostikou :o). Nabídli nám jako bonus dokonce umazání nějakých kilometrů :o). Touarega jsme nakonec protáhli pořádně po dálnici a jede nyní lépe, než před tím. Pojedeme přes noc zpět na Erg Chebbi a pak hned vyrážíme s dvoudenním zpožděním zpět na trasu podle itineráře... I takto dokáže vypadat expedice. Jsou to chvíle, na které se nezapomíná... Všichni zdravíme.
17.4. 17:50 hod. - Včerejší radost z toho, že všechno klaplo byla po výjezdu z Meknes tatam... Chladič prasknul. Nevydržel... A tak jsme se s místními dali do shánění zánovního:o). Po jednodenním čekání máme konečně nový chladič a vyrážíme směr Erg Chebbi.
16.4. 17:00 hod. - A je tu další problém. Chybu nám sice ochotně vymazali, ale protože jsme prasklý chladič měli opravený a zalepený epoxidem, tak to nevydržel a za městem nám prasknul. Takže zpátky do servisu. Tam ale už bylo zavřeno. Takže voláme Myšákovi do Prahy SOS o nový chladič. Myšák: probíhá komunikace mezi UAMK - ADAC a Marokem. Je to na dlouhé lokty. Ještě zkoušíme přemluvit marokánce, aby nám prodali chladič z Touaregu na schowroomu:o). To neklaplo. Tak se auto celé odstrojilo, marokánci naběhli zpět do práce a jeli shánět někde po městě starý chladič:o)). Tady není v podstatě skoro nic problém...
16.4. 11:00 hod. - Tak jsem dorazili po 487 km do Meknesu do servisu Volkswagen. Cestou jsme měli drobnou potyčku s marockou policií, která nám zatarasila cestu a odmítla nás pustit přes pohoří Atlas. Důvodem bylo vysoké riziko zapadnutí a smrtelné nehody, protože napadlo neskutečných 5 cm sněhu. Což se je místní poměry v podstatě kalamita. Neuměli pochopit, že my z Evropy na tom jezdíme celou zimu. Nakonec jsme museli zavolat na českou ambasádu v Rabatu a až poté ustoupili. Servis vypadal jako jedna velká stodola a všichni byli velmi příjemní a obětaví. Vymazali nám chybu a vracíme se zpět na Erg Chebbi. N.
16.4. 5:00 hod. - Právě vyrážíme z hotelu ve městě Midelt, kde jsme museli přespat na půl cesty. Když jsme vyjížděli z Erg Chebbi, bylo 27°C ve stínu a 33°C na slunci. Blížila se písečná bouře. O 200 km dál v horách ve výšce 1 800 m.nm. začala sněhová vánice a nedalo se vůbec jet. Teď valíme na tyči. Je pod 0°C a sněží.
15.4. 19:00 hod. - Tak jsou stále v poušti... Každopádně jsem klukům poradil odpojit akumulátor a čtvrt hodiny počkat. Poté vypojit některé pojistky a znovu akumulátor připojit. Bohužel bez kladného výsledku. Nebudu tu zveřejňovat doslovnou komunikaci mezi mnou a Jirkou, to by se nehodilo:o). Paměť chybových hlášení stále vykazuje diagnostickou chybu a auto jede v nouzovém režimu. Holt i to se na... expedicích stává... Každopádně je to akční. Následující program expedice je proto jasný: 600 km do vzdáleného autorizovaného servisu Volkswagen v Meknes. Olda táhne Jirku na tyči a já budu zítra přes Německo volat do Meknes a žádat (tak jako vždy:o) o absolutní priorizaci našeho auta po příjezdu do Meknes. Držme klukům palce ať dojedou, a že se podaří chybové hlášení smazat. A to obratem. Držíme palce... Myš.
15.4. 12:45 hod. - Problém, který jsme mysleli, že vyřešíme, se nám bohužel vyřešit nepodařilo. Opravené sání sice umožňuje Touaregu jet, ale stále nám vůz vykazuje chybu motoru. Je stále v nouzovém režimu a jede maximálně do 2200 ot/min. Voláme proto Myšákovi do ČR, co s tím...Pozn. Michal: probíhá komunikace s UAMK a Německem se žádostí o sdělení servisu VW v okolí Errachidii, nebo jiného servisu s potřebnou diagnostikou pro vymazání paměti chybových hlášení...Dáme vědět... Myšák a Náča.
15.4. 5:30 hod. - Vyrážíme brzy ráno do dun opravit proražené sání. Pak ho jen namontovat do auta a snad to pojede... Potom si zajezdíme ještě dopoledne v dunách, dotankujeme ve městě PHM a nabereme směr Zagora, která je vzdálená 380 km. Čeká nás i unikátí jízdá po části cesty, po které se jezdil Dakar. Náča.
14.4. 20.00 hod. - 13. 4. jsme dojeli úspěšně na duny Erg Chebbi do hotelu Le Touareg (pozn. Myšák: je to přesně zde). V podvečer jsme dali nácvik jízdy v dunách a na západ slunce jsme vyrazili na nejvyšší 100 m dunu. Na její hranu se dostalo pouze jedno auto - expediční. Dnes jsme jeli do oázy. Bohužel díky špatné viditelnosti došlo právě u expedičního Touaregu po jednom skoku k proražení hadice od chladiče turba. Při cestě zpátky z oázy už bylo vidět, že všichni mají základy jízdy v písku a v dunách pěkně v ruce. Ale protože u expedičního Touaregu se bez turba nedalo jet (jednak auto jelo v nouzových otáčkách a v nouzovém režimu), rozhodli jsme se ho přes noc nechat v dunách. Dojeli jsme až teď za tmy a zítra musíme utěsnit hadici vzchuchu a budeme se snažit pokračovat podle stanoveného itineráře. Všem patří za dneční výkon pochvala. Dnes jsme v dunách najeli celkem 59 km, což je skutečně úctyhodný výkon... Ahoj všem. Zdraví Tuaregové:o)).
13.4. 6.00 hod. - Včera byl den plný zážitků. Ráno byla teplota +5°C a při přesunu přes pohoří Atlasu se dostala až na 0°C. A aby toho nebylo málo, tak ve 2 000 m.nm. začalo dokonce sněžit. Když jsme se dostali přes hory, doprovázel nás prudký déšť, občasné řeky se rozvodňovaly a tak jsme se museli brodit i na hlavní cestě. Ještě v Er Rachidii bylo jen 8°C a v palmovém háji Blue Meski, kde jsme měli přenocovat, a kde je většinou kolem 25°C, bylo tentokrát jen 11°C. Náš přítel Milut, místní zpěvák a hráč na tamtan v jedné osobě, nás ujistil, že se do večera počasí změní. Tak jsme s ním vyrazili do pouště k Alžírské hranici za Berbery. Cestou jedno z aut zapadlo v podmáčeném písku u řeky, kterou jsme brodili. Ale poradili jsme si a přes kurtu jsme ho vytáhli. Zlatým hřebem dnešního dne byla návštěva berberské rodiny, přímo v jejich stanu, ve kterém jsme společně strávili 3 hodiny. Zpívalo se a hrálo. Přípravili nám výbornou večeři a tážin jsme jedli společně z jednoho talíře. Prostě zážitek, který nemá běžný turista absolutně šanci zažít a na který se nezapomíná. Ahoj všem.
12.4. 7.00 hod. - Probudili jsme se do mlhavého rána. Teplota je 5°C. Na Afriku nic moc. Nakonec se k tomu k našemu překvapení přidal déšť, který se vzápětí změnil v kroupy. Koukáme na to jako z jara:o). Je to daň za nocleh v 1 800 m.nm. Ale jinak pohoda.
11.4. 17.00 hod. - Lokální čas -2hodiny. Dnes dopoledne jsme navštívili středověkou medinu Fes. Město, které je na seznamu dědictví Unesco. Byl to naprosto jedinečný zážitek, na který se nezapomíná. Budou krásné fotky. Právě teď jsme dojeli do cedrového háje Středního Atlasu, kde budeme tábořit v nadmořské výšce 1 800 m.nm. Čeká nás krásná noc pod palmami. Prostě pravá a nefalšovaná Afrika. Všichni jsme v pořádku a zdravíme domů.
10.4. 13.00 hod. - Právě přistáváme na Africkém kontinentu v Ceutě. Hladina klidná, vše šlo, vlastně plulo jako na drátku. Teď nás čeká přechod hranice do Maroka (Ceuta je rozdělena na evropskou-španělskou část a na africkou-marockou část). Držte nám palce, aby vše proběhlo dobře a hladce. Je to sázka do loterie. Někdy projedeme během chvíle, někdy čekáme i několik hodin. Je to prostě exotika. Jakmile nás pustí, tak nás čeká 300 km přejezd do Fesu. Ahoj všem.
9.4. 17.00 hod. - Právě jsme dojeli na Gibraltar. Máme za sebou 2 820 km a tři dny cesty. Dali jsme si sprchu a vyrazili poznávat krásy Gibraltaru. Svítí nám sluníčku, teplota je velmi příjemných 20°C. A zítra A F R I K A!!! Ahoj všem, zdraví celá parta...
8.4. 17.00 hod. - Máme právě za sebou 2 160 km a táboříme na břehu Středozemního moře, přímo na pláži. Teplota je tady 19°C. Zítra nám zbývá na Gib 650 km. Všichni jsme v pořádku.
7.4. 22.00 hod. - Cesta nám dnes ubíhala jako na drátku a do místa určení dnešního noclehu jsme přijeli se čtyřhodinovým předstihem. Tak jsme se navečeřeli a najeli k dobru ještě 200 kilometrů. Teď už jsme v motelu ve městě Valance. Zítra dáme 1 020 km k moři, kde zatáboříme. Všichni jsou v pořádku. Zdravíme všechny domů. N.
7.4. 9.00 hod. - Právě vyrážíme s Touaregy za Touaregy do Maroka. Opouštíme zimu a mráz a těšíme se na slunce. Budeme přinášet info z naší výpravy, tak se těšte. Zdar Náča

Zpět na archiv

© 2024 Off Road Guide s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.