poznávací výpravy pro SUV 4x4 expedice pro offroad vozy poznávací výpravy se zapůjčenými vozy offroad průvodce
"Off Road Guide je Váš průvodce do míst, kam byste se sami nevydali, přestože toužíte taková místa poznat. Vy a parta lidí, kterou spojuje stejný zájem, tedy netradiční poznávání cizích zemí v terénním voze, pod vedením zkušeného průvodce, to je team, který zvládne všechny překážky!"

ARCHIV EXPEDIC

Facebook

Expedice na míru Transylvánie Winter Tour Saudská Arábie - DAKAR Kanada - Revelstoke Winter Tour Kostarika Gruzie Panamericana Austrálie Namibie - Botswana Ostatní destinace

KLUBOVÉ SLEVY

Půjčte si mě!

Mám zájem o pravidelné
zasílání aktualit e-mailem
Jméno a příjmení
E-mailová adresa
Telefon
Dotaz
Prosím opište kód
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
 
Vaše e-mailová adresa bude sloužit výhradně k zasílání výše uvedených zpráv. Pokud se budete chtít odhlásit z odběru zpráv, pošlete prázdný mail na adresu jirka.ch@offroadguide.eu a do předmětu napište "ODHLASENI".
 

Právě jsme spustili web www.namibia-experience.com v novém kabátě !!!! Stojí za to, kouknout se alespoň na fotogalerii...

Osobnosti na našich výpravách

Jimmy´s Food

 

Archiv expedic

Libye - S Touaregem za Touaregy

(4.4. - 24.4.2009)

Datum Zpráva
24.4. 14.00 hod. - Tak jsme dojeli šťastně do přístavu. S V10 na tyči jsme ujeli z pouště cca 1700 km.Teď čekáme na nalodění, pak 22 hodin plavby a jsme v Evropě. Zdar Náča
20.4. 17.00 hod. - Máme za sebou dalších 250 km s V10 na tyči. Právě jsme v Nalutu ve středověkých opevněných sýpkách. Dnes poslední večer v Libyi, zítra překročíme hranice do Tunisu, ještě nás čeká do přístavu cca 850 km s V10 na tyči. Jinak stroje i posádky OK. Za všechny do Čech zdraví Náča
19.4. 18.00 hod. - Právě si užíváme posledního písku a vegetíme na dunách 1 km od Alžírské hranice, nedaleko Ghadames, kde si dnes prohlédli několik tisíc let staré město. Včera se nám k alternátoru nepodařilo dostat, neboť u V10 je to akce na vyndání půlky motoru. Tak potáhnu V10 až do tuniského přístavu. Náča
18.4. 15.00 hod. - Tak jsme konečně v civilizaci na signálu. Při cestě do Ghadames odešel hned za dunama u V10 alternátor - auto nepojízdné, neboť napětí vydrželo max. 5 km, pak nouzový režim a 30 min. nabíjení přes kabely z jiného auta. Venku 41,5°C, el. ventilátory jedou naplno. Tak jsme sestrojili první "TOUAREG ELEKTROMOBIL" :-D. Propojili jsme dvoje startovací kabely, natáhli je přes střechu a tažnou tyč, na kterou jsme připřáhli auto. Elektrika šla z vlečného do vlečeného auta a to na neutrál bylo tažené vpřed. Jeli jsme 300 km cestou necestou. V písečném korytě se přetrhla vlečná tyč, ale podařilo se jí opravit. Pak hamadou a nakonec po Oil Road do Dirj. Snad tu zjistíme co s alternátorem je, aby jsme objednali ND. Jinak všichni OK. Zdraví Náča
15.4. 14.00 hod. - Jsme zachráněni, v Ghatu mají naftu. Hurá. Tankujeme 160 litrů a máme před sebou 700 km do Ghadames. Venkovní teplota je 38°C. Pohoda. Náš rekord 40,5°C dnes nepadl.
15.4. 11.00 hod. - Stejně, jako s přípravnou partou při "stavění" tratě, místní čerpací stanice opět "nezklamala"; nafta není, došla. Musíme jet dalších 120 km do Ghatu. Tam snad bude.
15.4. 10.00 hod. - Dříve, než jsme čekali, opět jsme na signálu. Máme za sebou 3 dny v pohoří Akakus, které patří k nejhezčím místům v Libyi. Viděli jsme skalní útvary roztodivných tvarů zafoukané pískem, skalní rytiny i malby, prostě paráda. Spotřebovali jsme 160 litrů nafty. Teď tankujeme v Al Uwaynatu. Všichni jsme v pořádku.
12.4. 14.00 hod. - Právě jsme dotankovali do plných a opouštíme na několik dní civilizaci. Jedeme do dun Ouan Kasa a dále do pohoří Akakus. Asi pět dní budeme mimo telefonní signál. Držte nám palce.
12.4. 11.00 hod. - Opět jsme po dvou dnech na signálu. Máme za sebou 230 km dlouhý přejezd dun písečného moře Ubari. Po přejezdu Ubari jsme dále pokračovali přímo k jezeru Gabron. Byla to paráda, jeli jsme jen podle střelky kompasu. Teď jsme v kempu „Afrika“ u Kerkiba, vysypáváme písek z uší a dáváme si po týdnu první sprchu. Po krátkém odpočinku nabíráme směr pohoří Akakus. Všichni jsme v pořádku.
10.4. 13.00 hod. - Opět jsme po necelých dvou dnech na signále a tankujeme do plných v Adri. Máme za sebou z Yfrane přes 600 km jízdy náročnou pouští. Dnes nás čeká 140 km přes duny vysoké 100 metrů do Awbari. Všichni jsme v pořádku a zdravíme domů.
8.4. 10.00 hod. - Včera jsme absolvovali přesun v délce 220 km pouští Hamada Al Hamra. Máme 2x průraz pneumatik. Naštěstí šly tyto poškození opravit vulkanizačním knotem. Náš doprovodný vůz Toyota Land Cruiser 80 roztrhal jednu pneumatiku totálně. Dnes budeme pokračovat dalších 400 km k dunám Ubari Sand See, které chceme pokořit. Dva dny nebudeme na signálu. Krásné Velikonoce do Čech. Všichni jsme v pořádku.
7.4. 16.00 hod. - Konečně jsme v Libyi, na hranicích vše proběhlo bez problémů, žádné prohlídky. Teď jsme v Sabrathe na antických památkách a za hodinu vyrážíme na jih do vnitrozemí. Jirka.
6.4. 18.00 hod. - Právě jsme se utábořili na poloostrově Biban, přímo u moře. To je příjemně teplé: 22°C, pohoda. Dnes jsme se přesunuli na severovýchod Tunisu. Zítra už jen pouhých 40 km na hranice s Libyí. Zdar Náčelník.
5.4. 21.00 hod. - Právě táboříme u moře. V 18hod jsme se vylodili z trajektu v Tunisu. Plavba byla celkem v pohodě, hladina moře klidná. Zítra nás čeká 600 km přesun k hranicím. Zdar Náčelník.
4.4. 15.00 hod. - Tak jsme v pořádku dojeli do Janova, kde začíná naše expedice s Touaregy za Tuaregy do Libye. Odtud vyplouváme trajektem v 18hod a máme před sebou 22 hodin plavby do Tunisu, potom cca 600 km přejezdu na hranice s Libyí. Zdar Jirka.

Zpět na archiv

© 2024 Off Road Guide s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.