poznávací výpravy pro SUV 4x4 expedice pro offroad vozy poznávací výpravy se zapůjčenými vozy offroad průvodce
"Off Road Guide je Váš průvodce do míst, kam byste se sami nevydali, přestože toužíte taková místa poznat. Vy a parta lidí, kterou spojuje stejný zájem, tedy netradiční poznávání cizích zemí v terénním voze, pod vedením zkušeného průvodce, to je team, který zvládne všechny překážky!"

NORSKO

Facebook

Expedice na míru Transylvánie Winter Tour Saudská Arábie - DAKAR Kanada - Revelstoke Winter Tour Kostarika Gruzie Panamericana Austrálie Namibie - Botswana Ostatní destinace

PŘIHLÁŠKA

KLUBOVÉ SLEVY

Půjčte si mě!

Mám zájem o pravidelné
zasílání aktualit e-mailem
Jméno a příjmení
E-mailová adresa
Telefon
Dotaz
Prosím opište kód
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
 
Vaše e-mailová adresa bude sloužit výhradně k zasílání výše uvedených zpráv. Pokud se budete chtít odhlásit z odběru zpráv, pošlete prázdný mail na adresu jirka.ch@offroadguide.eu a do předmětu napište "ODHLASENI".
 

Právě jsme spustili web www.namibia-experience.com v novém kabátě !!!! Stojí za to, kouknout se alespoň na fotogalerii...

Osobnosti na našich výpravách

Jimmy´s Food

 

Fotogalerie

Co je nezapomenutelné:

 • stanout vlastní nohou po 3.300 km na nejsevernějším bodě Evropy, který představuje Nordkapp

 • pustá severská tundra s volně pasoucími se stády sobů

 • projíždět vozem po nekonečných silničkách kolem stovek fjordů, stovkami tunelů a desítkami trajektů

 • navštěvovat malebné rybářské vesničky i klasické stany Laponců, kde se pasou domestikovaní sobi

 • sáhnout si na druhý největší pevninský ledovec Evropy

 • nekonečné bílé noci, kdy slunce nechodí spát a nechce se ani vám
 • koupat se na bílých písečných plážích daleko za polárním kruhem za 25 stupňového vedra v azurovém Atlantiku

 • absolvovat jízdu dvěmi podmořskými tunely, ten první na Nordkapp je v hloubce 212 m a přes 6 km dlouhý, ten novější, který ho předčil je nejhlubší na světě s hloubkou 269 m pod mořem a má délku 7 km. A když u jsme u těch nej, tak průjezd nejdelším tunelem světa s délkou 24,5 km.

 • dopravní značky upozorňující na možný střet se soby a losy zároveň a možný výskyt trolů (skřítků) v cestě

   

 • když Vás začne zlobit převodovka a za polárním kruhem odejde z ničeho nic pětka a norský Nissan Vám s naprostou samozřejmostí a ochotou zajistí záruční výměnu celé převodovky a pomůže zorganizovat výměnu tak, aby co nejméně narušila průběh výpravy - převodovku v zemi neměli, ale zajistili její dodání do 7 dnů do servisu v Bergenu na cestě, která byla součástí naší trasy, kde nás ve stanovený den a hodinu čekali a po 5 hodinách s úsměvem na tváři a popřáním šťastné cesty předali opravený vůz.
 • to, že nás moje auto i s pochroumanou převodovku dopravilo bez cizí pomoci skoro 2.000 km i přes Trolí cestu, hory a doly (v tomto případě fjordy) až do servisu. A to s využitím 4 rychlostí vpřed - absenci pětky jsem díky rychlostnímu limitu 80 km/h a neustálému klesání a stoupání téměř nepoznal.
 • byla i skutečnost, že nás nějaký uvědomělý seveřan (bonzák), kterého jsme předjeli, ohlásil na policii pro nebezpečnou jízdu a tak se nás vydala stíhat dvě policejní auta. Policisté, kteří nás zastihli při pauze na odpočívadle a sdělili nám celou věc, se chovali korektně a postačilo jim vysvětlení, že předjíždíme na vysílačkách a naše na první pohled nebezpečná jízda je bezpečná.

S čím je třeba počítat:

 • se stále se během dne měnícím počasím, které není zrovna přívětivé a neustále prší nebo alespoň mrholí. Když přestane pršet nebo dokonce vysvitne slunce, tak se objeví komáři a muchničky, jenž jsou díky hojným mokřinám takřka všude, relativně stabilní teploty i přes noc od 12 do 17 °C, v horách byly ovšem i 3 °C, ale na pláži také 25 °C
 • s celkově vysokými cenami všeho: litr nafty 38,- Kč, chléb je za 100,- Kč a jedno pivo za 250,- Kč
 • s množství dlouhých tunelů, což může přinášet problém lidem, kteří nesnášejí stísněné prostory
 • s neschopností místních lodních společností přepravit objem turistů, které tato čarovná země láká a to i přes poměrně vysoké ceny lodních lístků

© 2024 Off Road Guide s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.