poznávací výpravy pro SUV 4x4 expedice pro offroad vozy poznávací výpravy se zapůjčenými vozy offroad průvodce
"Off Road Guide je Váš průvodce do míst, kam byste se sami nevydali, přestože toužíte taková místa poznat. Vy a parta lidí, kterou spojuje stejný zájem, tedy netradiční poznávání cizích zemí v terénním voze, pod vedením zkušeného průvodce, to je team, který zvládne všechny překážky!"

ARCHIV EXPEDIC

Facebook

Expedice na míru Transylvánie Winter Tour Saudská Arábie - DAKAR Kanada - Revelstoke Winter Tour Kostarika Gruzie Panamericana Austrálie Namibie - Botswana Ostatní destinace

KLUBOVÉ SLEVY

Půjčte si mě!

Mám zájem o pravidelné
zasílání aktualit e-mailem
Jméno a příjmení
E-mailová adresa
Telefon
Dotaz
Prosím opište kód
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
 
Vaše e-mailová adresa bude sloužit výhradně k zasílání výše uvedených zpráv. Pokud se budete chtít odhlásit z odběru zpráv, pošlete prázdný mail na adresu jirka.ch@offroadguide.eu a do předmětu napište "ODHLASENI".
 

Právě jsme spustili web www.namibia-experience.com v novém kabátě !!!! Stojí za to, kouknout se alespoň na fotogalerii...

Osobnosti na našich výpravách

Jimmy´s Food

 

Archiv expedic

Transylvánie (Touareg Club)

(15.7.- 22.7.2011)

Datum Zpráva
21.7. 18:00 hod. - Celou noc pršelo, tak jsme byli rádi, že spíme v chatě. Ráno jsme se probudili do deště a mlhy, tak jsme vyrazili dolů po hoře, kde jsme dali agro-turistické "safari" na plání rozervané erozí, kde se pásli vodní buvoli. Odpoledne jsme v Beius připřáhli vlek a vydali se k Oradei, kde zatáboříme před zítřejším návratem. Zdar Náča
20.7. 19:00 hod. - Počasí se vůbec nechce umoudřit. Přišly další kroupy a z nebe jako kdyby někdo vyléval kýble s vodou. Tak jsme nedojeli ani k meteorologické stanici na Vladease, kam jsme měli původně zamířeno, ale jeli jsme hned dolů do údolí k přehradě Dragan, kde jsme se schovali v lese. Pak jsme se dali opět na ústup a zakempovali jsme v chatě mého známého Spika.
20.7. 15:40 hod. - Ráno jsme v 8:30 hod. vyrazili na hřeben, směr Vladeasa. Kolem jedné hodiny odpoledne nás chytla silná bouřka, průtrž mračen a kroupy. Blesk uhodil do stromu 30 metrů od nás a tak jsme koukali, jak projíždí kmenem a strom začíná v zápětí hořet. Když se vše uklidnilo, čekala nás kamenná stezka a na jejím konci jsme dali oběd. Teď míříme k táboru, kde jsme kempovali s TouaregClubem v červnu. Chytla nás další průtrž mračen a opět kroupy. Snad se to umoudří. Všichni jsme v pořádku.
19.7. 10:00 hod. - Včera v podvečer jsme si dali výborné pstruhy v místní hospůdce a pak se utábořili u potoka. Dopoledne jsme dali jako náhradní program návštěvu Medvědí jeskyně. V poledne dorazil náhradní vůz i s vlekem. Za pomoci celé party jsme za 3 hodiny zvládli přendat všechny potřebné věci, včetně stanu, lednice a kompletní výbavy i s naložením Turka na vlek a ukurtováním, to vše v 35°C vedru. Teď už jsme zase v horách na trase, odměnou je nám teplota 25°C. Náča
18.7. 10:00 hod. - Stále je velmi špatný, až žádný signál. Včera jsme přijeli na hlavní hřeben směr Vladeasa a pro zpestření jsme odbočili na Padis, abychom v místní hospůdce ochutnali Cujku. Potom jsme zatábořili, udělali táborák a večer se skutečně povedl. Dnes jsme se vraceli na hlavní hřeben. Bohužel těsně před samotným vrcholem se porouchala převodovka na organizačním Touaregu. Tak jsme s autem na kurtě sjeli dolů do údolí. Už za námi jede náhradní auto a tak zítra, 19.7. budeme moci pokračovat dál. Počasí nám zatím stále přeje. Je stále azuro, přes den v horách příjemných 22°C, v údolí 29°C.
17.7. 10:00 hod. - Včerejší den nebyl signál, tak se hlásíme až dnes. Z Remeti jsme vyjeli rovnou na hřebeny. Po obědě jsme to dali od "Shreckovy díry" přímo horní lesní cestou. Tou, co červnová parta nechtěla jet dolů :o). Jeli jsme 400 metrů 2,5 hodiny. Prostě off-road. Poté jsme zakotvili v táboře, 1 430 m.n.m. a poseděli u táboráku a rozebírali dojmy z nádherného off-roadu. N.
16.7. 9:00 hod. - Včera v 19.30 hod jsme dorazili v počtu 5 Touaregů do prvního tábora v pohoří Vladeasa. Poseděli jsme u prvního táboráku a kolem 11. hodiny večer dorazila šestá posádka, která měla problém s výměnou pneumatik. Dnes polojasno, teplota je krásných 22°C a my vyrážíme na hřebeny. Ahoj všem.

Zpět na archiv

© 2024 Off Road Guide s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.